Gitary akustyczne

Nasze sklepy

Nasze sklepy

ul. Lwowska 51, Nowy Sącz

Promocje

Gitary akustyczne 

Jest 40 produktów.

Gitary akustyczne - dla wzmocnienia dźwięku

Gitara akustyczna to potomek gitary klasycznej. Swoje miejsce znalazła głównie w muzyce rozrywkowej - jej brzmienie od dziesięcioleci kształtuje oblicze folka, country, bluesa, rocka i jazzu. Swym metalicznym, donośnym i dźwięcznym brzmieniem skradła duszę niejednego przydrożnego grajka, współczesnego barda czy muzyka światowych scen.

Akustyk powstał z potrzeby serca oraz konieczności stworzenia instrumentu przeznaczonego do gry akordami, zdolnego przebić się brzmieniowo w utworze, bez dodatkowego nagłośnienia. Wyróżnikiem gitary akustycznej jest węższy w stosunku do klasyka gryf, grubsze i większe pudło rezonansowe, a także wzmocnione elementy konstrukcji, ze względu na zastosowane w instrumencie struny stalowe.

na stronę
Pokazuje 1 - 21 z 40 elementów
Pokazuje 1 - 21 z 40 elementów

Gitara akustyczna i jej rodzaje

Gitary te można podzielić na różne kategorie, biorąc pod uwagę kształt pudła. Najbardziej znana postać gitary akustycznej to Dreadnought, Western, Ovation o gruszkowatym kształcie, Jumbo oraz Super-Jumbo o największych rozmiarach pudła rezonansowego i najgłębszym brzmieniu czy Cutaway - wariant pudła wyróżniający się zwiększonym wcięciem dolnego boku od strony gryfu, ułatwiającym dostęp do najwyższych progów.

Lag, Dowina, Furch, Epiphone, Fender, Cort czy Yamaha - to tylko niektóre z oferowanych przez nas gitar akustycznych. Jako dealer z najwyższej półki, posiadamy także duży wybór instrumentów legendarnej marki Ibanez. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą! Wysoka jakość oraz stosunkowo niska cena - gwarantowane!