Kolumny

Nasze sklepy

Nasze sklepy

ul. Lwowska 51, Nowy Sącz

Promocje

Kolumny 

Jest 78 produktów.

Kolumny, czyli dopełnienie zestawu nagłaśniającego – FBT, Electro Voice, HK audio i inne

Kolumny są ostatnim, lecz nie mniej ważnym od pozostałych elementem w ogniwie zestawu nagłaśniającego. Od mocy głośników oraz klasy pozostałych komponentów kolumny, zależeć będzie w znacznej mierze jakość tego, co usłyszymy. Dobierając moc kolumn, należy pamiętać o parametrach wzmacniacza. Trafne zestawienie tych elementów zdecyduje, czy emitowany dźwięk będzie czysty i przestrzenny, czy też będzie wykazywał tendencję do "zatykania się" i przesterowań.

na stronę
Pokazuje 1 - 21 z 78 elementów
Pokazuje 1 - 21 z 78 elementów

Kolumny głośnikowe i ich rodzaje

Kolumny głośnikowe na ogół dzielimy na:

- kolumny szerokopasmowe,

- pasywne, a więc takie, które wymagają zewnętrznego zasilenia w postaci końcówki mocy lub powermiksera,

- aktywne, z wbudowanym wzmacniaczem,

- niskotonowe, zwane też subbasami - również w postaci aktywnej bądź pasywnej,

- kolumny odsłuchowe – monitory.

Najważniejsze parametry kolumn

Najistotniejszym parametrem głośników jest moc ciągła (zwana też liniową), określana symbolem RMS, a wyrażana w Watach. Zastępuje się ją również coraz częściej skutecznością lub efektywnością, wyrażaną w dB SPL (Sound Pressure Level - poziom ciśnienia akustycznego).

Parametr ten obrazuje nie tylko poziom głośności systemu, ale także czystość, głębię oraz dynamikę - im jest on wyższy, tym lepiej. Obok powyższych, istotną informacją są dane na temat oporności kolumny. Do najczęściej spotykanych wielkości należą 4 i 8 Ohm.

Oferujemy różnej maści i klasy urządzenia. Szczególnie gorąco polecamy kolumny FBT, Turbosound, Electro Voice czy HK Audio. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą! Zapraszamy!