Kategorie

Producenci

Nasze sklepy

Nasze sklepy

ul. Lwowska 51, Nowy Sącz

Promocje

Rodzaje i charakterystyka pałek perkusyjnych

Rodzaje i charakterystyka pałek perkusyjnych

Instrumenty perkusyjne i ich akcesoria to bardzo szeroki temat. Często spotykamy się z różnymi pytaniami od klientów.
W dzisiejszym blogu postaramy się przybliżyć Wam charakterystykę pałek perkusyjnych.
Wybór i oznaczenia mają pewne zasady, które od teraz będą dla wszystkich jasne i przejrzyste.

Pałki perkusyjne to narzędzia do pracy każdego perkusisty. Pozdrawiamy z tego miejsca każdego! ;) Służą do uderzania w poszczególne bębny, perkusjonalia, żeby wydobyć z nich wszelkie brzmienie. Produkowane są z drewna, najczęściej są to grab, brzoza, dąb oraz hikora, która jest najwytrzymalsza.

Wyróżnia się cztery elementy budowy pałki:
- główkę,
- szyjkę,
- trzon,
- gruby koniec.

Najważniejszy aspekt wprowadza kształt główki, ponieważ od jego zależności możemy wydobyć inne brzmienie. Większe, w kszatłcie łzy, powodują cięższe brzmienie talerzy, małe okrągłe wydobywają wysokie tony, a duże okrągłe wyciągają ciężki, rozwinięty dźwięk. Wyróżnia się także główki nylonowe, od których ton jest jasny i ostry. Producenci w specyficzny sposób oznaczają swoje pałki. Grubość oznaczona jest cyfrą, czym niższa tym pałka jest grubsza, natomiast litera służy do odróżnienia rodzaju główki (np. 4A, 1C)

Rodzaje pałek:

- do zestawu perkusyjnego,
- do kotłów,
- werblowe,
- miotełki,
- rózgi.

Długość pałek również ma znaczenie, krąży przekonanie, że perkusiści o dłuższych rękach powinni używac krótszych i odwrotnie. Wychodząc na przeciw naszym klientom utworzyliśmy małe stanowisko do testowania pałek (obok znajduje się mały pad do uderzania).
Mamy nadzieję, że jak znów będziemy Was witać w naszym muzycznym sklepie chętnie skorzystacie i wybór pałek będzie dużo łatwiejszy i przyjemniejszy.

Trzymajcie się zdrowo!