Ibanez

Ibanez

Japonia, kraj wchodzącego słońca znany z wielu wspaniałych rzeczy. Na myśl o tym niezwykle interesującym państwie przychodzi do głowy obraz pięknych kimon, czy też zdumiewający widok na Fuji. Jednak w świecie muzyki Japonia słynie przede wszystkim z doskonałych gitar. 

Trochę o historii

Przejdźmy do początku, do samego Hoshino Gakki. Początkowo firma działała jedynie jako księgarnia i została założona przez Matsujiro Hoshino. Główną koncepcją firmy była sprzedaż książek i nut, jednak z biegiem lat działalność wprowadzała coraz to nowsze zmiany i odchodząc od książek, zajęła się importowaniem do Japonii instrumentów muzycznych oraz ich sprzedażą. Następcą Matsujiro został Yoshitaro – syn założyciela firmy.

Przedsiębiorstwo zyskiwało na popularności zarówno w Japonii, jak i na całym świecie. W tamtym momencie zarządzaniem firmy zajął się Hoshino Gakki, a z powodu wzrastającej sławy zaczęto sprowadzać do kraju gitary od Salvadora Ibaneza. Mimo problemów gospodarczych na świecie i wstrząsów politycznych w Japonii, firma w dalszym ciągu  rozwijała się, co skutkowało importem gitar również z Czechosłowacji, Niemiec, Włoch i Stanów Zjednoczonych. Dzięki wciąż wzrastającym zyskom, Hoshino postanowił produkować własne instrumenty i jeszcze tego samego roku, przyjmując nazwę Ibanez, eksportował je do sąsiednich krajów. 

Pomimo ciągłego doskonalenia i umacniania marki, działalność rodziny Hoshino została przerwana na pewien czas. Początkowo było to spowodowane ogromnym pożarem, który pochłoną fabrykę, a następnie przez wybuch II wojny światowej. Poprzez zaistniałą sytuację, wszyscy synowie Matsujiro zostali zmuszeni do obowiązkowej służby wojskowej, a fabrykę po raz kolejny zrównano z ziemią, jednak tym razem przez alianckie bombowce.

Po wojnie rodzina Hoshino postanowiła odbudować swoją działalność. Począwszy od lat 70-tych do czasów współczesnych, gitary są produkowane niemal wyłącznie przez firmę FujiGen. Obecnie instrumenty Ibanez charakteryzuje niezwykła precyzja, doskonała jakość i dbałość o najmniejsze szczegóły.

Zapraszamy do naszego sklepu, w którym można podziwiać te niesamowite i różnorodne instrumenty marki Ibanez. 

Podziel się tym postem

Produkty powiązane

Ibanez

Ibanez RGT1270PB-CTF gitara elektryczna Premium

6 799,00 zł

Ibanez RGT1270PB-CTF gitara elektryczna Premium

Ibranez RGT1270PB-CTF to gitara elektryczna o wyjątkowym designu z podwójnym wycięciem i wykończeniem Cosmic Blue Starburst Flat. Instrument posiada gryf Wizard III wykonany z klonu i orzecha oraz hebanową podstrunnicę z inkrustacjami z masy perłowej. Dzięki przetwornikom DiMarzio Air Norton i The Tone Zone, cenionym przez wielu gitarzystów za ich wszechstronność, gitara daje mocne, głębokie brzmienie z bogatą dynamiką. 

  • Nowe
Ibanez

Ibanez S770-CZM Cosmic Blue Frozen Matte

4 176,00 zł

Ibanez S770-CZM Cosmic Blue Frozen Matte gitara elektryczna 

banez S770-CZM to gitara elektryczna łącząca w sobie nowoczesny design z niesamowitym brzmieniem. Przetworniki DiMarzio® Air Norton™, True Velvet™ i Tone Zone® dają głębię, ciepło i bogatą dynamikę w połączeniu z 5-pozycyjnym przełącznikiem przetworników. Cienka szyja Wizard Ibaneza jest mocna, wytrzymała oraz oferuje nieograniczoną grywalność i posiada dwuoktawową podstrunnicę z 24 progami zapewniającą szeroki zakres tonalny.

  • Nowe