Yamaha

YAMAHA

Yamaha to japońska firma ciesząca się ogromną popularnością na całym świecie. Pytanie brzmi,  dlaczego jest aż tak sławna? 

Zacznijmy od początku, od samego twórcy – Torakusu Yamahy.  

Torakusu Yamaha był świetnym inżynierem, który swoim talentem zadziwiał od najmłodszych lat. Dzieciństwo spędzał bardzo blisko pracującego ojca, co nauczyło go odpowiedniego działania, stosowania konkretnych narzędzi oraz wzbudziły w nim fascynację do naprawiania i konstruowania wszelkiego rodzaju maszyn. Dodatkową charakterystyczną cechą Yamahy były zdolności manualne, które w połączeniu z zainteresowaniami i zamiłowaniem do maszyn doprowadziły go do rozpoczęcia studiów w Nagasaki.  

Po skończeniu nauki próbował wykazać się jako producent zegarów, co niestety doprowadziło go do bankructwa. Kolejną przygodę rozpoczął w Hamamatsu, w którym przywracał szpitalny sprzęt medyczny do stanu używalności. Eliminacja usterek nie była dla Yamahy większym wyzwaniem, dlatego na swojej drodze stawiał coraz bardziej skomplikowane urządzenia, aż w 1887 roku trafił na organy piszczałkowe. Naprawa instrumentu była wielkim sukcesem dla mężczyzny i jednocześnie początkiem na drodze do sławy.Torakusu Yamaha po poznaniu budowy wraz z funkcjonalnością instrumentu, postanowił stworzyć własne organy.  Początkowo otrzymał wielką falę krytyki, co bardzo go wzmocniło i będąc jeszcze bardziej zdeterminowanym, stanowczo dążył do celu. Niezłomność, zawziętość i talent sprawiły, że Yamaha udoskonalił swoje kolejne instrumenty do perfekcyjnego stanu. 

W 1889 roku Torakusu założył Yamaha Organ Works, a 7 lat później zdecydował o zmianie nazwy na Nippon Gakki Company jednocześnie stając się jej pierwszym prezesem. Japonia w tamtym czasie kładła ogromny nacisk na rozwój technologiczny, aby móc dogonić państwa europejskie, co pozytywie wpłynęło na firmę. Yamaha uzyskał od swojego kraju ogromne wsparcie finansowe, a także możliwość wyjazdu do Stanów Zjednoczonych. Dzięki podróży zdobył ogromną wiedzę oraz zawarł wiele ważnych biznesowych kontaktów. 

Po śmierci Torakusu firma znalazła się w bardzo ciężkiej sytuacji. Podobnie jak japońska marka Ibanez, Yamaha (wówczas Nippon Gakki) stała na granicy bankructwa. Powodem tak ciężkiej sytuacji dla działalności był wybuch wojny światowej, bombardowania oraz trzęsienia ziemi. Mimo wielu niedogodności i ciężkich chwil, firma nie upadła i ewoluowała po II wojnie światowej. 1 października 1987 roku  marka odrodziła się na nowo. Data ta uznawana jest za powstanie marki Yamahy ze względu na zmianę nazwy z Nippon Gakki . Yamaha Corporation nie poprzestała jednak na samych instrumentach, ale zajęła się również produkcją innych sprzętów, takich jak:

Różnego rodzaju instrumenty np.: pianina, fortepiany, syntezatory, gitary, zestawy perkusyjne itd.

Produkcja urządzeń audiowizualnych , kart muzycznych

Działalność motoryzacyjna oraz prowadzenie szkół muzycznych i innych ośrodków związanych z muzyką. 

Yamaha jest znana również z świetnej jakości instrumentów (ogólnie sprzętu), dokładnością, precyzyjnym wykonaniem, a także eleganckim designem. Wielka pasja Torakusu, jego  zaangażowanie, jakość tworzonych produktów oraz fakt, że firma podniosła się po każdym upadku, pokazuje, jak niezwykła jest ta marka. 

Zachęcamy do przyjścia do naszego sklepu i skorzystanie ze wspaniałych instrumentów marki Yamahy. 

History of Yamaha brand and Yamaha Motorcycles

Torakusu Yamaha (1851-1916)

Podziel się tym postem

Produkty powiązane

Yamaha

Yamaha PSR E473

1 649,00 zł

Yamaha PSR E473 keyboard z klawiaturą dynamiczną

Nowo zaprojektowany keyboard PSR-E473 łączy w sobie dynamiczną klawiaturę z potężnym generatorem brzmienia, czego efektem jest wyjątkowa jakość dźwięku i wspaniały komfort gry. PSR-E473 oferuje taką samą profesjonalną jakość dźwięku, jaką można znaleźć w modelach high-end. Wyposażony jest w zaawansowane efekty i szeroką gamę stylów akompaniamentu - od najnowszych hitów po gatunki muzyczne z całego świata.

  Yamaha

  Yamaha PSR SX900

  9 499,00 zł

  Yamaha PSR SX900 keyboard

  Dzięki stacji roboczej PSR SX900 przeniesiesz swoje muzykowanie na zupełnie nowy wymiar. Seria instrumentów PSR-SX jest następcą niezwykle popularnej i dobrze odbieranej serii PSR. PSR-SX900 to nowa generacja cyfrowej stacji roboczej Yamaha. Nowe instrumenty PSR-SX inspirują i sprawią, że każdy występ to czysta muzyczna przyjemność!

   Yamaha

   Yamaha YAS-280

   4 390,00 zł

   Yamaha YAS-280 saksofon altowy

   • Wykończenie: Kolor złoty, lakierowane
   • Klapa wysokiego Fis oraz przednie F
   • Śruby zwężane nylonowe
   • Regulowana podpórka  na kciuk
   • Futerał w komplecie
   • Ustnik Yamaha 4C w komplecie
    Yamaha

    Yamaha YCL-255S

    2 639,00 zł

    Yamaha YCL255S klarnet Bb

    Modele YCL-255 są kombinacją współczesnej myśli technicznej oraz rozwiązań, z których słyną klarnety Yamaha klasy high-end. W rezultacie otrzymujemy znakomity instrument, który wprowadzi muzyków na wyższy poziom sztuki gry na klarnecie, oferując ciepłe brzmienie o rezonansie niesamowicie zbliżonym do klarnetów drewnianych. Korpus wykonany został z solidnego tworzywa ABS o matowym wykończeniu, przypominającym prawdziwe drewno. Regulowana podpórka pod kciuk oraz oczko do mocowania paska zapewnią wysoki komfort gry nawet muzykom o mniejszych dłoniach.

    • Korpus: ABS
    • Klapy: 17, srebrzone
    • Okulary: 6, srebrzone
    • Sprężyny: stal nierdzewna
    • Baryłka: 65 mm
    • Ustnik: 4C
    • Maszynka i osłonka ustnika
    • Regulacja podpórki kciuka
    • Zaczep na pasek
    • Wykończenie: mat
    • Futerał w komplecie