Warning: Function addCSS() is deprecated in /home/users/amadeusz/public_html/modules/blockadvertmulti/blockadvertmulti.php on line 314
in /home/users/amadeusz/public_html/classes/Tools.php on line 2698
Gitara klasyczna | Yamaha i inne - Amadeusz

Gitary klasyczne

Nasze sklepy

Nasze sklepy

ul. Lwowska 51, Nowy Sącz

Gitary klasyczne 

Jest 103 produktów.

Gitary klasyczne – trochę historii i nie tylko

Gitara klasyczna ma swój rodowód w Hiszpanii – już w starożytności pierwsi artyści używali w tym kraju gitaropodobnych instrumentów. Przez dobrych kilka wieków, instrument ten mógł jednak legitymować się zaledwie czterema strunami. Pierwsze doniesienia o pojawieniu się piątej struny datowane są na połowę XVI wieku, a zasługę tę przypisuje się hiszpańskiemu (bo jakże by inaczej!) poecie i muzykowi - Vicentemu Espinel. Szósta struna zasiliła gitarę klasyczną 200 lat później, w drugiej połowie XVIII w.

Swoją współczesną formę gitara klasyczna zawdzięcza hiszpańskiemu lutnikowi Antonio de Torres Jurado. Najlepszy okres tego instrumentu przypada na pierwszą połowę XIX wieku, kiedy to bryluje on w salach koncertowych, a do jego ,,wyparcia” przyczynia się dopiero fortepian.

na stronę
Pokazuje 1 - 21 z 103 elementów

 • Notice: Undefined variable: product1 in /home/users/amadeusz/public_html/modules/omnibusprices/omnibusprices.php on line 137

  Admira Alba 1/2 Niewielka gitara w rozmiarze 1/2 wykonana z najwyższej klasy materiałów pod okiem hiszpańskich lutników. Oferuje pełen zakres brzmienia i ergonomię, trafiając idealnie w potrzeby najmłodszych gitarzystów, rozpoczynających swoją przygodę z instrumentem.

 • Admira Alba 3/4 Gitara klasyczna Alba w rozmiarze 3/4 jest gitarą produkowaną pod ścisłą kontrolą lutników szkolonych w Hiszpanii. Charakter tego instrumentu mocno nawiązuje do znanego wszystkim, wcześniejszego modelu Almeria. Brzmienie oferowane przez Albę z pewnością spełni oczekiwania wszystkich kształcących się gitarzystów oraz zadowoli znaczną część...

 • Admira Alba 4/4 Gitara klasyczna Alba jest gitarą produkowaną pod ścisłą kontrolą lutników szkolonych w Hiszpanii. Charakter tego instrumentu mocno nawiązuje do znanego wszystkim, wcześniejszego modelu Almeria. Brzmienie oferowane przez Albę z pewnością spełni oczekiwania wszystkich kształcących się gitarzystów oraz zadowoli znaczną część zagorzałych...

 • Admira Diana Lity, cedrowy top Diany sprawia, że brzmienie instrumentu nabiera ciepła i staje się donośne. Dzięki temu dźwięk gitary jest bardzo bliski brzmieniu legendarnego modelu Malaga.

 • Alhambra 1C gitara klasycznaAlhambra to hiszpańska manufaktura, która słynie z produkcji instrumentów najwyższej jakości. W modelu 1C wierzch wykonano z litego cedru, a tył i boki z mahoniu. Podstawowe modele serii 1 polecane są w szczególności dla uczniów szkół muzycznych.

 • Alhambra 1C HT gitara klasyczna 4/4Model 1C idealny dla początkujących graczy. Gitara posiada lżejszą wagę i charakteryzuje się nietuzinkowym i niespotykanym dotąd rodzajem wykończenia: płyta wierzchnia jest lakierowana, boki i tył matowe.

 • Alhambra 1C HT gitara klasyczna 3/4Model 1C idealny dla początkujących graczy. Gitara posiada lżejszą wagę i charakteryzuje się nietuzinkowym i niespotykanym dotąd rodzajem wykończenia: płyta wierzchnia jest lakierowana, boki i tył matowe.

 • Alhambra 1CA Alhambra to hiszpańska manufaktura, która słynie z produkcji instrumentów najwyższej jakości. W modelu 1CA wierzch wykonano z litego świerku, a tył i boki z mahoniu. Podstawowe modele serii 1 polecane są w szczególności dla uczniów szkół muzycznych.

 • Alhambra 2C gitara klasycznaAlhambra to renomowany hiszpański producent gitar, który słynie z produkcji instrumentów najwyższej jakości. Model 2C w całości wykonany został z litego drewna, co oczywiście przekłada się na przepiękne, ciepłe i pełne brzmienie. Wszystkie elementy dopracowane zostały w najmniejsym szczególe, a użyte drewno jest staranie...

 • Alhambra 2CA gitara klasycznaAlhambra to renomowany hiszpański producent gitar, który słynie z produkcji instrumentów najwyższej jakości. Model 2CA w całości wykonany został z litego drewna, co oczywiście przekłada się na przepiękne, ciepłe i pełne brzmienie. Wszystkie elementy dopracowane zostały w najmniejszym szczególe, a użyte drewno jest staranie...

 • Alhambra 3C gitara klasycznaAlhambra to hiszpańska manufaktura, która od wielu lat na stałe zadomowiła się w świadomości gitarzystów klasycznych na całym świecie. Tajemnicą jej sukcesu są najlepsze lutnicze wzorce, jakość wytwarzania instrumentów i staranność selekcjonowania materiałów używanych do produkcji gitar. Model 3C jest kolejnym instrumentem,...

 • Alhambra 3CA gitara klasycznaAlhambra to hiszpańska manufaktura, która od wielu lat na stałe zadomowiła się w świadomości gitarzystów klasycznych na całym świecie. Tajemnicą jej sukcesu są najlepsze lutnicze wzorce, jakość wytwarzania instrumentów i staranność selekcjonowania materiałów używanych do produkcji gitar. Model 3CA jest kolejnym instrumentem,...

 • Alhambra 4P gitara klasycznaModel 4P to gitara dla zaawansowanych gitarzystów. Góra instrumentu została wykonana z litego cedru, tył i boki z palisandru. Podstrunnica wykonana z hebanu. Na główce znajdują się wysokiej jakości niklowane klucze.

 • Alhambra 5P Model 5P to gitara klasyczna dla zaawansowanych gitarzystów. Góra instrumentu została wykonana z litego cedru, tył i boki z mahoniu, a podstrunnica z hebanu. Na główce znajdują się wysokiej jakości klucze w kolorze złotym. Model ten wyróżnia się ciepłym i głębokim brzmieniem.

 • Alhambra 6P Gitara klasyczna Alhambra 6P jest niewątpliwie instrumentem dla gitarzystów szukających najwyższej jakości wykonania oraz wspaniałego, ciepłego, a zarazem bardzo mocnego brzmienia. Świetnie dobrane proporcje częstotliwości składających się na wyjątkowe brzmienie to cecha szczególna dla modelu 6P.

 • Alhambra Laqant gitara klasycznaLaqant by Alhambra to gitara dla początkujących gitarzystów. Polecana jako pierwszy instrument do nauki i rozpoczęcia przygody muzycznej z gitarą.

 • Alhambra Z-Nature gitara klasycznaGitara klasyczna Alhambra to gitara produkcji hiszpańskiej. Model Z-nature to gitara dla średnio-zaawansowanych gitarzystów. Góra instrumentu została wykonana z litego cedru, tył i boki z Mahoniu. Podstrunnica wykonana z palisandru. Na główce znajdują się wysokiej jakości niklowane klucze.

 • Gitara klasyczna 1/2 Alvera ACG-100 przeznaczona dla początkujących muzyków.

 • Gitara klasyczna 1/2 Alvera ACG-100 przeznaczona dla początkujących muzyków.

 • Gitara klasyczna 1/2 Alvera ACG-100 przeznaczona dla początkujących muzyków.

Pokazuje 1 - 21 z 103 elementów

Gitara klasyczna - instrument dla każdego!

Gitary klasyczne wiszące na statywach w naszym sklepie to instrumenty dedykowane zarówno początkującym, średnio-zaawansowanym, jak i biegłym w sztuce muzykom. Większość oferowanych przez nas instrumentów wyprodukowana została właśnie w Hiszpanii. Polecamy je wszystkim uznającym wyższość strun nylonowych nad metalowymi, złaknionym klasycznego repertuaru gitarzystom!

W naszym sklepie znajdziecie gitary klasyczne wielu znanych producentów, takich jak: Admira, Cordoba, Fender, Hohner, Yamaha, Epiphone i inne. Koniecznie sprawdźcie naszą ofertę!